Mladostaši i u dvorani i na otvorenom!

Nije bilo lako organizirati da sve funkcionira u subotu, 3.ožujka. Bacačka ekipa kluba krenula je još u petak popodne put Splita na Bacačko prvenstvo Hrvatske, prespavali su u hotelu “Alkar” u Sinju, dok su najmlađi trkači po kružnoj stazi u Zagrebu čekali svoju priliku na dvoranskom državnom prvenstvu u kružnim stazama.

Evo prvo rezultata iz Splita, moramo početi s najboljim rezultatom Sandre Perković u svijetu u ovoj godini, 68.44 m! Bacite li oko na video njezinih bacanja, primjetit ćete da je bilo hladno, vjetrovito i ne baš idealno za hice kakve inače viđamo od Sandre u Splitu (preko 70 metara), no baciti tako daleko u ovakvim uvjetima, odlično je. I svi ostali bacači odradili su svoje zadatke doista na visokoj razini, bilo je 9 Mladostaša, a vratili su se s 8 medalja (po dvije Marije Balenović i Arijana Tikua):

disk, seniorke (1 kg):
1. Sandra Perković - 68.44 m
4. Antea Morić - 25.89 m

koplje, juniroke (600 g):
1. Iskra Kralj - 46.83 m

koplje, mlađe juniorke (500 gr):
4. Anisa Huskić - 29.70 m

kugla, seniorke (4 kg):
4. Antea Morić - 9.87 m

kugla, mlađe juniorke (3 kg):
2. Marija Balenović - 13.30 m

kladivo, mlađe juniorke (3 kg):
1. Marija Balenović - 54.81 m
6. Anisa Huskić - 31.13 m

kugla, mlađi juniori (5 kg):
1. Arijan Tiku - 15.71 m

koplje, juniori (800 gr):
3. Arno Marković - 57.19 m

koplje, seniori (800 gr):
1. Davor Kuna - 60.58 m

disk, mlađi juniori (1,5 kg):
2. Arijan Tiku - 45.34 m

U Zagrebu, u novoj dvorani, puno više natjecatelja iz Mladosti, na kraju 2 medalje, srebro Blanže Grgić i bronca Matea Ajdina, uz to na žalost i nekoliko odustajanja, posebice šteta da nije bilo nastupa u svim prijavljenim štafetama, ali evo rezultata:

200 m, kadetkinje (čak 11 skupina!), skupno:
5. Tonka Kunac - 27.34
14. Gabrijela Mijatović - 27.99
18. Barbara Cvetan - 28.17
20. Tara Marković - 28.84
22. Paula Madić - 29.14

600 m, kadetkinje (5 skupina), skupno:
14. Irma Kuzmanović - 1:54.29
28. Jana Burek - 2:08.47

1500 m, juniorke:
2. Blanža Grgić - 5:24.81štafeta

4 x 200 m, kadetkinje:
5. Mladost 1 (Barbara Cvetan, Tonka Kunac, Tara Marković, Gabrijela Mijatović)

200 m, kadeti (9 skupina), skupno:
10. Juraj Žinić - 25.06
15. Filip Sambol - 26.28

400 m, mlađi juniori (5 skupina), skupno:
5. Manuel Jandroković - 53.19
11. Gabriel Fučko - 57.42

800 m, mlađi juniori:
7. Jan Zvonimir Nemet - 2:26.76

1000 m, kadeti (3 skupine), skupno:
3. Mateo Ajdin - 2:52.10
9. Filip Pranjić - 3:05.31
12. Grigor Stojaković - 3:11.40
14. Mario Mlinar - 3:16.71
19. Leon Sraga - 3:43.27

Video sadržaj