Osječka oluja skoro pomela rekorde

Osječka oluja skoro pomela rekorde Franjo Pavlović uz »ranjenika« Luku Trputca. Tako se bori za boje Mladosti :)

Iskreno se nadamo da osječko nevrijeme, zbog kojega je prekinuto PH za kadetkinje i kadete u Osijeku nije prouzročilo štetu, prvenstveno našim atletskim prijateljima iz AK Slavonija-Žito, a potom i svim drugim Osječanima. Navest ćemo niže dolje sve rezultate Mladostašica i Mladostaša i drugoga dana natjaecanja (prekinutoga), no važno je napisati neke činjenice. Npr. da HAS još nije objavio da je naša atletičarka Gabrijela Mijatović prvoga dana PH u Osijeku srušila hrvatski rekord na 80 prepone (12,77). To što ga je nakon toga, u utrci poslije Gabrijele srušila i sjajna Lucija Grd, ne mijenja činjenicu da je Gabrijela (pa makar i 5 minuta) bila hrvatska rekorderka! Moglo se to navesti i kao kuriozitet, zanimljivost, simpatičnu vijest, a posebno u svjetlu da upravo međusobnom konkurencijom i Gabrijela i Lucija napreduju! Zato mi imamo naš web na kojem to jasno pišemo: Gabrijela Mijatović srušila je hrvatski rekord u Osijeku!

Jasno, to se ne bi događalo da postoji sustav koji bi prethodne rezultate, pa i kadeta, automatski procesuirao i na osnovu tih rezultata svrstavao sve natjecatelje u skupine kamo pripadaju. Ako može HALS, a zašto ne može HAS? Jer, možemo se mi pouzdati u trenere koji prijavljuju vremena, ali... kako bi treneri, koji sjede na uvodnom sastanku ili tajnici koji šalju prijave to znali baš za sve koje prijavljuju, ili kako znamo da nisu prijavili pogrešne vrijednosti? Bolje je, kažu, ne prijaviti ništa, nego recimo reći 11,80 za mlađu kadetkiju na 80 prepone... Ponekad, zato, prijave ostaju bez rezultata, prazne, pa se tako stvaraju jakosne skupine... Pa se dogodilo da dvije najbrže mlađe kadetkinje na 80 m s preponama, a svi znaju da jesu, trče u različitim jakosnim skupinama. Prvo, nije dobro zbog njih, jer bi i Lucija možda trčala još brže da joj Gabrijela „diše za ovratnik“, a drugo – tko kaže da Lucija ne bi „dihala za ovratnik“ Gabrijeli? Nikako nemamo namjeru zaratiti ove dvije sjajne atletičarke ili naše klubove, nego pojačati kvalitetnu konkurenciju između njih dvije, kako bi i naša (hrvatska) Andrea Ivančević uskoro dobila prave nasljednice, uz Ivanu Lončarek.

Uvažavajući sve činjenice, a činjenica je da je Gabrijela bila hrvatska rekorderka, pa makar i 5 minuta, pomoći ćemo objema, klubovima, našim sjajnim trenerima Daliji Janić i Franji Pavloviću koji su „stvorili“ Gabrijelu, trenerima Lucije...svima, a najviše hrvatskoj atletici. Spominjemo ovdje naše trenere, jer nije nevažno da među prvih 10 u Osijeku budu čak 3 Mladostašice (još Cvetan i Kunac), a u konkurenciji ih je bilo još (Lovinčić, Obućina) s dobrim rezultatima, pa je očito da se s njima dobro radi u HAAK Mladost, jer nije lako raditi na preponama, ali Mladost ima tradiciju i treba ju probati održavati, koliko god kretali ispočetka, s najmlađima. Uskoro na našim društvenim mrežama možete vidjeti intervju s Daliom Janić i na tu temu.

Osijek će, nedvojbeno, ostati u sjećanju svima koji su na natjecanju u nedjelju bili, zbog dobrih rezultata, masovnosti, velikog broja medalja, ali svakako i zbog orkanskog nevremena koje je prekinulo natjecanje. No, barem su se svi Mladostaši pogostili super velikim pizzama i puni utisaka vratili se u Zagreb. Ukupno, Mladost je na 7. Mjestu, s osvojenih 2 zlata, 4 srebra i 3 bronce (mlađi kadeti 0-3-1, stariji 2-1-2). Možda bi bila i pokoja medalja više, recimo u štafetama u nedjelju, no zadovoljni smo, prezadovoljni i ovako. Najuspješniji su, zahvaljujući prvenstveno nizu medalja u hodanju članovi Agrama.

Evo i rezultata Mladostaša, na natjecanjima koja su održana prije oluje:

200 m, mlađe kadetkinje:
12. Paula Plepelić – 28,45
34. Marija Lipovac – 30,21
53. Dunja Kristić – 34,13

600 m, mlađe kadetkinje:
11. Jana Burek – 1:50,63

200 prepone, mlađe kadetkinje:
3. Gabrijela Mijatović – 30,12
7. Barbara Cvetan – 31,96
9. Tonka Kunac – 32,28
12. Ema Lovinčić - 32,46
14. Lana Obućina – 33,35

Kugla, mlađe kadetkinje
11. Lara Perković – 8,10

200m prepone, mlađi kadeti:
4. Šime Jusup – 31,52

Dalj zona, mlađi kadeti:
2. Šime Jusup – 5,56
11. Luka Trputac – 4,55

100 m, kadetkinje:
16. Nina Roth – 13,60
29. Helena Šporčić – 14,41

Vis, kadetkinje
Nina Roth – bez plasmana

Kugla 3 kg, kadetkinje

11. Anisa Huskić – 8,68

100 m, kadeti:
3. Matej Klarić – 11,64 (u polufinalu 12,06)
Gabriel Fučko – dns u finalu (u polufinalu 12,00)
15. Filip Sambol – 12,73
23. Juraj Žinić – 12,89
Petar Zirdum – dq

300 m prepone, kadeti:
4. Gabriel Fučko – 43,79
10. Juraj Žinić - 46,35
11. Luka Kranjčec – 47,52

Dalj, kadeti:
8. Matej Klarić – 5,43
13. Filip sambol – 5,11
21. Petar Zirdum – 4,45

Video sadržaj